Stāsts, kā radās darbnīca...

Atklāti sakot ''ņemšanās'' ap velosipēdiem man ir bijusi jau no bērna kājas. Tā par sevi saka Kristaps Miķelsons, kurš ir |ZI*GA*ZI| zīmola vadītājs pats būdams cilvēks emulātots, kuram jāspēj novest katru projektu no idejas līdz atrisinājumam.

Viss sākās ar BMX velosipēdu ''gonkām'' pa ielām ar rajona čaļiem. Tas rajons vienmēr ir bijis un būs Teika. Ar ielām vien nepietika, tāpēc blakus esošajā biķernieku mežā tika būvēti tramplīni lekšanai ar velosipēdu. Velosipēdi tika lauzti, tad remontēti, lauzti, remontēti. Sāka parādīties pirmās zināšanas velosipēdu mehānikā. Vēlāk jau kalnu nobraucieni, jeb "downhill" kļuva par sapni, mērķi un dzīvi. Izveidojās downhill komanda ''Two Wheel Generation''. 

"Downhill" velosipēds ir viens no sarežģītākajiem tehniskajā ziņā, salīdzinot ar automašīnu pasauli tas būtu rallija ''vāģis''. Līdz ar to bija nepieciešamas padziļinātas zināšanas hidraulikā un citās ar sporta velosipēdiem saistītās niansēs. Arī komandai vajadzēja savu darbnīcu, kas kalpo  kā mītnes vieta joprojām. 

Tā arī sākās darbnīcas dzīve, sākumā ar nosaukumu "TWGworkshop", kas bija pilnīga pazemes vieta, kur savus velosipēdus veda labot tikai zinātāji. Darbnīca attīstijās laika gaitā un radās ideja izveidot ko vēl nebijušu. Kristaps kopā ar savu māsu Madaru, kura tikko bija apguvusi  apģērbu dizainera specialitāti, nolēma klientiem piedāvāt uz velosipēda dažādus apšuvumus. Tika apšūti un pāršūti sēdekļi, ķēdes sargi, stūres rokturi u.c. Saprotot ka tā ir jauna niša Latvijas tirgū viņi nolēma sākt darbu pie šī projekta nosaucot to par |ZI*GA*ZI|. Madara attīsta savu lauciņu -apģērbu dizainu un Kristaps pilnveido un virza velosipēdu pasauli. Darbnīcā izveidojusies fantastiska aura, kas ar katru dienu papildinās no tajā notiekošajām darbībām, lēnām kļūstot par mākslas telpu.

0

 .